Analgin: účinnost, pokud je příjem zakázán, vedlejší účinky, analogy

Analgin je velmi starý lék ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků, jejichž aktivní složkou je metamizol sodný.

Mechanismus účinku tohoto léku je nevybíravá blokáda enzymu cyklooxygenázy, hlavního enzymu podílejícího se na tvorbě prostaglandinů.

Tyto látky zprostředkovávají a zesilují zánětlivý proces, přitahují další imunitní buňky do místa zánětu a zvyšují tělesnou teplotu.

Je velmi nedoporučuje používat analgin pro bolesti břicha. Navíc by měl být zcela vyhozen z domácí lékárničky, protože metamizol má řadu závažných nežádoucích jevů, z nichž mnohé bezprostředně ohrožují život a zdraví pacienta (v západních zemích se analgin nepoužívá již několik desetiletí). Je přísně zakázáno dávat analgin dětem..

Indikace pro použití

Podle pokynů k použití je analgin indikován pro:

  • Bolesti hlavy, zubů, neurogenní a menstruační bolesti;
  • Kolika různého původu;
  • Horečné podmínky;
  • Akutní zánětlivé procesy;
  • Zranění a v jiných situacích.

Pomůže analgin při bolestech břicha? Ano, pomůže to, ale to neznamená, že při sebemenším nepohodlí v břišní dutině jej musíte vypít co nejdříve.

Nejprve metamizol maže klinický obraz a pokud skutečně existuje závažná patologie vnitřních orgánů, bude pro lékaře mnohem obtížnější stanovit správnou diagnózu..

Zadruhé, protože analgin je neselektivní blokátor cyklooxygenázy, má extrémně negativní účinek na fungování gastrointestinálního traktu. Cyklooxygenáza se podílí na syntéze nejen zánětlivých prostaglandinů, ale také látek, které chrání sliznici žaludku a střev před agresivním působením kyseliny chlorovodíkové.

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Užívání metamizolu proti bolesti břicha a v jiných situacích je často doprovázeno bolestmi hlavy, poklesem krevního tlaku, palpitacemi a poklesem tělesné teploty. Mezi další hrozivé vedlejší účinky patří:

  • Agranulocytóza nebo pokles hladiny segmentovaných leukocytů (neutrofilů) v krvi na kritické hodnoty, což vede k závažným infekcím;
  • Trombocytopenie a spontánní krvácení, včetně krvácení do vnitřních orgánů;
  • Kolaps nebo prudký pokles krevního tlaku na 90/60 mm Hg. a níže;
  • Poškození ledvin;
  • Alergické reakce (od kopřivky a bronchospasmu po anafylaktický šok a toxickou epidermální nekrolýzu, vyžadující urgentní hospitalizaci na jednotce intenzivní péče).

V tomto ohledu je zakázáno užívat analgin osobám náchylným ke krvácení (včetně spontánních modřin na kůži), trpících onemocněním jater a ledvin, gastrointestinálními poruchami a bronchiálním astmatem.

U dětí je užívání metamizolu sodného spojeno s vysokým rizikem Rayova syndromu - akutního selhání jater s organickým poškozením mozku..

Během těhotenství a kojení je zakázáno užívat analgin..

Analginovy ​​analogy

K léčbě příčin bolesti břicha by měl být analgin nahrazen myotropními spazmolytiky - drotaverin, papaverin, mebeverin a další.

Pokud je bolestivý syndrom způsoben osteochondrózou, meziobratlovou kýlou, neuralgií nebo pásovým oparem, je přípustné použít jiné nesteroidní protizánětlivé léky s výrazným analgetickým účinkem (například nimesulid a ketorol).

Analgin: co pomáhá a jak se droga užívá

Analgin je jedním z nejúčinnějších léků proti bolesti. Droga patří k narkotickým analgetikům, lékům, které snižují závažnost bolesti, ale neovlivňují psychiku. Co je analginová droga, s čím tento lék pomáhá? Přečtěte si základní informace o léku a zjistěte, kdy může být použit bez velkého poškození těla.

Popis

Analgin má analgetický účinek. Existují další farmakologické účinky - protizánětlivé, antipyretické. Pro zmírnění zánětu se však Analgin používá zřídka; v takových případech se používají účinnější léky..

Jak moc lék pomáhá? Účinek léčiva se projevuje 30 minut po jeho aplikaci.

Analgin je určen k úlevě od bolesti a horečky. Je důležité si uvědomit, že účinnější léky - narkotické léky - se zbavují velmi silné bolesti..

Nejpravděpodobnějším rozhodnutím by však bylo navštívit lékaře a podstoupit vyšetření, a ne pravidelně užívat analgin. Je důležité identifikovat a odstranit příčinu bolesti..

Pomáhá analgin léčit nemoci? Tento lék samozřejmě neléčí hypertenzi, hnisavý zánět středního ucha, bolest v krku a mnoho dalších stavů není odstraněno. Lék pomáhá zbavit se pouze nepříjemného příznaku, ale ne z příčiny onemocnění.

Lék se používá v případech, kdy je nutná rychlá akce. Složky se snadno rozpouštějí a vstřebávají, což vysvětluje okamžitý účinek, který se vyvíjí v důsledku užívání drogy. V těle se za krátkou dobu dosáhne vysoké koncentrace účinné látky. Vzhledem k dobré rozpustnosti léčiva je povoleno parenterální podání. Analgin a všechny léky, ve kterých je přítomen, jsou velmi populární.

Formulář vydání

Nejčastěji používaný lék je ve formě tablet. Standardní dávka účinné látky sodné soli metamizolu v jedné tabletě je 500 mg. V prodeji je také lék obsahující 50, 100, 150 mg účinné látky. Do kompozice se dále přidá stearát vápenatý, bramborový škrob. Mezi pomocné přísady patří práškový cukr, mastek.

Protože je Analgin dokonale rozpustný ve vodě, používá se ve formě injekčních roztoků (25, 50%). Produkt je k dispozici v ampulích o objemu 1 a 2 ml.

Lék je také dostupný ve formě prášku.

Z čeho analgin opravdu pomáhá

V zásadě je lék předepsán pro bolesti hlavy a jiné typy bolesti..

  1. Léčba je účinná při bolestech různého původu a jakékoli závažnosti, včetně analginu pomáhá při bolestech zubů.
  2. Lék se používá pro myalgii a neuralgii.
  3. Lék se používá k odstranění pooperační bolesti, akutní bolesti po úrazech. Používá se na biliární a jaterní koliku..
  4. Je předepsán k léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění. V tomto případě se používá k odstranění bolesti a snížení tělesné teploty. Lék lze použít na chřipku, horečku, když prudce stoupne teplota. Užívání léku se doporučuje při absenci výrazného antipyretického účinku po užití jiných léků.
  5. Analgin je předepsán pro revmatismus a radikulitidu. Lék pomáhá zbavit se bolesti při zánětlivých procesech ve svalech a svalové křeče vnitřních orgánů.
  6. Lék je účinný při bolestivých pocitech, které doprovázejí nádorové procesy.
  7. V případech, kdy není možné provést jiná opatření, je analgin předepsán také pro jiné intenzivní bolesti, které se projevují akutně i chronicky..

Jak se přihlásit

Nestačí vědět, z čeho pomáhají analginové tablety a jiné formy; je důležité umět je používat. Lék se používá intravenózně, intramuskulárně a pro vnitřní použití. Optimální dávka se stanoví s přihlédnutím k intenzitě bolesti, horečce a reakci těla na složky obsažené v léku.

Analgin-chinin

Analgin-chininové tablety se užívají po jídle, aniž by došlo k narušení jejich integrity. Zapijte velkým množstvím tekutiny. Doporučená jednotlivá dávka pro dospělého je 0,25-0,5 g léku, frekvence užívání je 2-3krát denně. Při revmatismu je povoleno zvýšení dávky léku na 1 g s frekvencí užívání - 3krát denně. Děti se injikují intravenózně v dávce 5-10 mg léčiva na kilogram tělesné hmotnosti. Je povoleno používat lék až 3-4krát denně..

Injekce

Pokud je bolest silně vyjádřena, u dospělých se lék vstřikuje do svalů, žíly. Injekce se podávají 2-3krát denně s použitím 1-2 ml roztoku. Maximální denní dávka je 2 g. Pokud se dítěti podá 25% roztok, odebere se 0,2 až 0,4 ml léčiva na 10 kilogramů tělesné hmotnosti. Když je koncentrace roztoku 50%, jeho množství se sníží na 0,1-0,2 ml.

Subkutánní podání se neprovádí kvůli riziku podráždění tkání. Maximální jednotlivá dávka léčiva pro vnitřní použití dospělým je 1 g, denní dávka je 3 g. Pro injekci do žíly a svalu je k dispozici jednorázová dávka 1 g a denní dávka 2 g..

Tablety pro děti a starší lidi

Dětem do 14 let je předepsáno 8 - 16 mg / kg, pokud je nutné snížit tělesnou teplotu - 10 mg / kg. U pacientů starších 15 let s hmotností vyšší než 53 kg je poskytována jedna dávka léku nejvýše 1 g. Pokud se požadovaný účinek neobjeví, frekvence užívání léku v maximální jednotlivé dávce se zvýší na 4krát denně..

Starší pacienti vyžadují menší množství léku, protože k eliminaci metabolitů může docházet pomaleji. V případech, kdy ledviny plně neplní své funkce, je narušena clearance kreatininu, také se nedoporučuje používat vysoké dávky léku. Stejná doporučení platí pro pacienty se sníženou funkcí jater a ledvin. Pokud plánujete použít lék na krátkou dobu, nemusíte snižovat dávku..

Není povoleno dlouhodobě používat výrobek. U ostatních pacientů s dlouhodobou léčbou se doporučuje pravidelný krevní obraz, včetně počtu leukocytů.

U dítěte ve věku 10–14 let s hmotností 32–53 kg je poskytována vždy jedna tableta s obsahem 500 mg účinné látky. Neužívejte více než čtyři tablety denně.

Dospělí

Pacienti starší 15 let s tělesnou hmotností nejméně 53 kg užívají 1–2 tablety najednou, tj. Od 500 do 1 000 mg, avšak ne více než 8 tablet denně, což odpovídá 4 000 mg účinné látky.

Kontraindikace

Je důležité vědět nejen to, z čeho analgin pomáhá, ale také když je jeho použití zakázáno. Lék se nepodává dětem mladším 10 let, není předepsán pro takové podmínky:

  • poruchy v kostní dřeni a práci hematopoetického systému;
  • nadměrná citlivost těla na součásti;
  • akutní intermitentní porfyrie doprovázená systolickým krevním tlakem nižším než 100 mm Hg. Umění.;
  • těhotenství;
  • aspirinové astma;
  • nesnášenlivost vůči složkám analgetik a nesteroidních léků, které mají protizánětlivý účinek;
  • hemolytická anémie dědičné povahy, která vznikla na pozadí nedostatku glukóza-6-fosfát dehydrogenázy.

Vedlejší efekty

Po dlouhodobém užívání přípravku Analgin se zvyšuje pravděpodobnost útlaku krvetvorby. Vzhledem k přítomnosti tohoto rizika je důležité pravidelně kontrolovat složení krve..

Případy vývoje alergických reakcí jsou známy. Při intravenózním použití léku dochází u některých pacientů k anafylaktickému šoku.

Jak se mění tlak při užívání léku

Pomáhá analgin v případech, kdy je snížen krevní tlak? Droga ovlivňuje krev, protože mnoho lidí si myslí, že pomůže při zvýšení tlaku. Ve skutečnosti složky léčiva snižují krevní tlak, proto je pro hypotonické pacienty lepší zvolit jiný lék nebo použít Analgin velmi zřídka a v minimálním množství.

Pokud jde o hypertoniky, lék se nepoužívá jako prostředek ke snížení krevního tlaku. Pod vlivem složek léčiva se krevní tlak mění nevýznamně, znatelný výsledek je pozorován pouze při pravidelném užívání analginu. Ale protože je zakázáno pravidelně užívat léky a nepatří k nejúčinnějším prostředkům určeným k řešení takového problému, není tato možnost léčby poskytována..

S kocovinou - existuje efekt?

Pomáhá náprava vyrovnat se s následky pití alkoholických nápojů? Analgin pomáhá při kocovině, eliminuje některé nepříjemné příznaky. Je však třeba poznamenat, že při kombinaci léku s alkoholem se zvyšuje jeho negativní účinek na ledviny, játra a další orgány. Pokud existují problémy s ledvinami, je lepší zvolit jiný lék. Abyste ochránili své tělo před intoxikací po požití alkoholu, musíte jíst bílkovinná jídla, pít dostatek tekutin v malých dávkách.

Je možný analgin pro gastritidu

Léčba gastritidy vyžaduje spoustu času a úsilí, někdy se boj proti této nemoci stává způsobem života. V průběhu léčby se používají všechny prostředky, včetně analgetik. Odstranění symptomu bolesti neodstraní problémy, ale usnadní život pacientovi. Užívání léků proti bolesti má krátkodobý účinek, ale pomáhá tak pacientovi přežít exacerbaci nemoci. Analgin pro gastritidu by měl být užíván pouze v extrémních případech, jinak se nemůžete vyhnout zhoršení zdraví. Web http://gastritinform.ru// podrobně popisuje, jak užívat analgin pro gastritidu. Podrobnosti v následujícím článku.

Analgin: popis léku

Analgin má analgetický, antipyretický a slabý protizánětlivý účinek. Je dobře a rychle absorbován z gastrointestinálního traktu, což zajišťuje rychlý vývoj klinického účinku. Akce se rozvíjí během 20-40 minut po požití.

Lék se prodává ve formě tablet, injekčních roztoků a rektálních čípků. Dávkování - od 50 do 500 miligramů účinné látky v jedné tabletě (čípky). Před použitím analginu si nezapomeňte přečíst pokyny, zejména část s nežádoucími účinky.

Stejně jako většina léků není analgin schopen léčit. Je opodstatněné užívat drogu pouze v naléhavých případech, pro symptomatické nebo jednorázové použití. Dlouhodobé užívání přehlušuje příznaky onemocnění, komplikuje diagnózu a vyvolává nové onemocnění.

Analgin se dobře a rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu, což zajišťuje rychlý rozvoj klinického účinku

Přiřaďte analgin perorálně, intramuskulárně nebo intravenózně. Uvnitř po jídle. Dávka pro dospělé - 0,25-0,5 g 2-3krát denně; s revmatismem - až 1 g třikrát denně. Děti uvnitř - 5–10 mg / kg 3–4krát denně Intramuskulárně nebo intravenózně (se silnou bolestí) vstříkněte dospělým 1–2 ml 50% nebo 25% roztoku 2–3krát denně; ne více než 2 g denně. Děti se podávají v dávce 0,1-0,2 ml 50% roztoku nebo 0,2-0,4 ml 25% roztoku na 10 kg tělesné hmotnosti. Nepoužívejte subkutánně, protože je možné podráždění tkáně. Vyšší dávky pro dospělé uvnitř: jednotlivé - 1 g, denně - 3 g; intramuskulárně a do žíly: jednotlivé - 1 g, denně - 2 g.

Při použití analginu (zejména po dlouhou dobu) je možné potlačit krvetvorbu (granulocytopenie / pokles obsahu granulocytů v krvi /, agranulocytóza / absence granulocytů v krvi /), proto je nutné pravidelně provádět krevní testy.
Jsou popsány případy alergických reakcí po podání analginu a anafylaktický (alergický) šok po intravenózním podání léku. Lék je kontraindikován v případě přecitlivělosti (kožní reakce atd.), Bronchospasmu (zúžení průdušek průdušek), poruch hematopoézy.

Analgin pro gastritidu

Pokud nemáte po ruce antispazmodické léky proti bolesti, můžete si vzít analgetikum. Léky v této skupině zahrnují: Ibuprofen; Analgin; Spazmalgon.

Hlavní účinnou látkou těchto léčiv je metamizol sodný. Při dlouhodobém užívání způsobuje analgin mnoho komplikací, většina z nich je spojena s expozicí leukocyty - bílými krvinkami. V extrémních případech vede analgin k agranulocytóze - vážnému poškození imunity. Všechny léky obsahující metamizol sodný jsou závažné alergeny.

Nejzávažnějšími možnými reakcemi na analgin jsou anafylaktický šok, bronchospastický syndrom, toxická epidermální nekrolýza nebo Lyellův syndrom (strašně nepříjemná věc: teplota stoupá, objevuje se vyrážka a kůže se začíná odlupovat). Mějte na paměti, že analgin silně poškozuje sliznici gastrointestinálního traktu. Proto musíte pít analgin během jídla nebo po jídle. Pokud systematicky užíváte analgin - jednu nebo dvě tablety denně po dobu jednoho měsíce - můžete způsobit vážné poškození zdraví.

Tyto léky se nedoporučují k úlevě od bolesti žaludku. Mohou dále poškodit sliznici gastritidy a zhoršit zánětlivý proces. Lze je vzít pouze v případě nouze..

Mohu pít analgin na gastritidu

Léky, které mohou zmírnit podráždění sliznice, pomohou zmírnit bolest při gastritidě. V případě syndromu silné bolesti se používají anticholinergika, analgetika nebo antispazmodika. Je však třeba mít na paměti, že mohou zhoršit patologický stav gastrointestinálního traktu, proto by při gastritidě měli být společně s těmito léky užívány gastroprotektory.

WHO má negativní přístup k užívání analginu v lékařské praxi, protože negativně ovlivňuje hematopoetický systém, játra a ledviny. Doporučuje se užívat analgin příležitostně, pouze pokud jsou jiné léky proti bolesti neúčinné. Analgin se obvykle užívá po jídle k úlevě od akutní nebo bolestivé bolesti.

Avšak analgin má stále některé výhody. Nejprve je to výrazný analgetický účinek a přítomnost rychle působící lékové formy. Analgin lze použít jako roztok pro intramuskulární nebo intravenózní podání. Kromě toho je lék velmi cenově dostupný: tablety stojí asi 2 až 5 rublů.

V poslední době se jmenování analginu pro gastritidu zřídka provádí kvůli jejich širokému spektru účinku. Gastroenterologové upřednostňují zahrnutí Mebeverinu a Duspatalinu do terapeutických režimů, které selektivně uvolňují pouze svaly hladkého svalstva gastrointestinálního traktu..

Pokud je pacientovi diagnostikována exacerbovaná gastritida, postupující na pozadí ostré bolesti, je možné použít narkotická analgetika - Omnopon, Morphine, Promedol. Protizánětlivé nesteroidní léky se používají při léčbě žaludečních onemocnění pouze ve výjimečných případech. Mohou ulcerovat sliznice, což často způsobuje gastritidu u lidí, kteří nekontrolovatelně užívali NSAID..

Z čeho Analgin pomáhá?

Analgin je droga a prodává se v lékárnách. Lékař předepíše pilulky, pokud má pacient bolesti hlavy, neurologické bolesti, koliku. Tento léčivý přípravek také pomáhá snižovat teplotu během chřipky, SARS a akutních respiračních infekcí. Injekce jsou častěji předepsány pro radikulitidu, revmatismus, myositidu.

Analgin je nenarkotické analgetikum

  1. Uvolňovací forma a složení Analginu
  2. Cena a analogy
  3. Analginova indikace
  4. farmaceutický účinek
  5. Návod k použití Analginu
  6. Dávky pro dospělé a děti starší 14 let
  7. Dávky pro děti
  8. Kontraindikace a vedlejší účinky
  9. Kompatibilita s jinými léky
  10. Otázka odpověď
  11. Ovlivňuje Analgin srdce?
  12. Jak často můžete pít Analgin?
  13. Zvyšuje Analgin krevní tlak?
  14. Analgin v ampulích: můžete pít?

Uvolňovací forma a složení Analginu

Droga patří k nenarkotickým analgetikům a vyrábí ji několik farmaceutických společností - „Armavir Biological Factory“, „Pharmstandard“, „Dalkhimpharm“, „Yerevan HFF“.

Tablety a řešení těchto společností se nijak neliší. Mají jednu účinnou látku - metamizol sodný. Má antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky.

Uvolňovací forma léku Analgin:

  • tablety hořké chuti a bílo-žluté barvy;
  • injekce;
  • čípky pro rektální použití;
  • kapalný roztok pro intravenózní a intramuskulární injekce.

Analgin ve formě injekcí

Kromě hlavní látky tablety zahrnují sacharózu, mastek, stearát vápenatý, bramborový škrob. Čípky navíc obsahují tuk a čípky.

Pro děti se analgin nachází ve formě čípků a tablet. První možnost je vhodnější.

Dostupné bez lékařského předpisu.

Cena a analogy

Tento lék má analogy, které jsou předepsány, pokud má droga v současné době malý nebo žádný účinek na trh. Cena „náhražek“ může překročit cenu samotného Analginu.

Kolik stojí léky:

  • Analgin-chinin - od 60 do 100 rublů;
  • Spazgan - od 100 rublů. až 400 rublů;
  • Pentalgin - od 60 p. až 600 rublů;
  • Tempalgin - od 45 str. až 550 rublů;
  • Analdim - od 100 rublů. až 150 r.

Spazganův analog Analginu

Cena analgetika závisí na počtu tablet nebo ampulí v balení a formě uvolnění. V různých městských lékárnách může Analgin a jeho analogy stát jinak.

Analginova indikace

Lék neléčí příčinu bolesti. Odstraňuje nepříjemný příznak. Proto se nedoporučuje samoléčba. Měli byste kontaktovat kliniku, kde lékař provede vyšetření, předepíše testy a určí, zda pacient netoleruje metamizol sodný.

Indikace pro použití Analginu:

  • myalgie;
  • kolika;
  • pooperační bolest;
  • migréna;
  • bolest zubů;
  • horečka, která není vyrazena jinými léky.

Analgin pomáhá při migrénách

Děti mají předepsané čípky a dospělým jsou předepsány pilulky nebo injekce intramuskulárně nebo intravenózně.

Lék pomáhá při bolestech nízké intenzity a střední: při menstruaci, při zánětu středního ucha, při bolesti zubů. Uvolní lék od bolesti hlavy.

farmaceutický účinek

Metamizol sodný je derivát pyrazolonu.

Kolik léku funguje, závisí na formě, ve které látka vstoupila do těla:

  1. Tablety začnou fungovat za 20-40 minut. Po dvou hodinách dosáhne lék svého maximálního účinku.
  2. V tekuté formě začíná eliminovat bolest za 5-10 minut. Nejsilnější účinek nastane po 30 minutách. Čas akce - 2 hodiny.
  3. Působení svíček se rozvíjí do 40 minut. K maximálnímu účinku dojde po 2 hodinách.

Analgin blokuje působení látek, které způsobují bolest v těle.

Návod k použití Analginu

S mírnou bolestí je lék předepsán rektálně nebo orálně. Pokud je nutné urgentně zmírnit stav pacienta, Analgin se vstříkne do svalu nebo intravenózně. Jak se přípravek užívá, závisí na věku pacienta. Dávkování je předepsáno v návodu k použití..

Dávky pro dospělé a děti starší 14 let

Použití tablet, injekcí a čípků.

  1. Tablety se pijí nejvýše dvakrát denně po jídle. Denní dávka nepřesahuje 3 000 mg, jedna dávka může být 1 000 mg. Pokud je bolest mírná, užívejte 250-500 mg najednou. Doba léčby bez lékařského dohledu je 5 dní.
  2. V kapalné formě se lék podává 2-3krát denně, 1-2 ml 250 mg / ml nebo 500 mg / ml. Denní dávka nepřesahuje 2 g účinné látky. Je zakázáno samostatně podávat přípravek po dobu delší než 3 dny.
  3. Čípky se zavádějí do konečníku po čistícím klystýru. Na 1 kg tělesné hmotnosti užívejte 10 mg léčiva. Čípky se umisťují dvakrát denně. Bez dohledu lékaře můžete Analgin užívat v horečce nebo bolesti v této formě po dobu 3 dnů.

Analgin je povoleno užívat maximálně dvakrát denně.

Dávky pro děti

Tablety jsou předepsány pro děti od 8 do 14 let. Jedna dávka je 250-500 mg. Anestetikum by se mělo užívat dvakrát denně po dobu nejvýše 5 dnů.

Injekční dávka se vypočítá na základě hmotnosti pacienta. Na každých 10 kg hmotnosti si vezměte 0,1-0,2 ml 500 mg / ml nebo 0,2-0,4 ml 250 mg / ml. U dětí do jednoho roku se analgetikum podává výhradně intramuskulárně. Průběh léčby trvá 3 dny.

Děti do jednoho roku Analgin se podává pouze injekčně

Děti od 3 do 7 let mají předepsané čípky 100 mg dvakrát denně. Děti od 7 do 14 let užívají 250 mg čípků. Lék se podává rektálně dvakrát denně. Po vložení svíčky musí pacient ležet 30 minut. Doba léčby - 3 dny.

Kontraindikace a vedlejší účinky

V případě předávkování se mohou objevit závratě, nevolnost, žaludeční křeče, zvracení, dušnost, křeče. V takovém případě by mělo být užívání přípravku Analgin přerušeno a vyhledejte lékařskou pomoc od lékaře..

Nežádoucí účinky léku na tělo:

  • vyrážka;
  • anafylaktický šok;
  • problémy s ledvinami;
  • bronchospazmus.

Důležité: Neužívejte analgetika během těhotenství v prvním trimestru a v posledních šesti týdnech. Po zbytek času je předepsáno, pokud možné přínosy převažují nad újmou pro matku a plod..

Kontraindikace užívání drogy jsou:

  1. Přecitlivělost na sodnou sůl metamizolu nebo pyrosalin a jeho deriváty.
  2. Hemolýza.
  3. Mít syndrom intolerance k analgetikům nebo aspirinovému astmatu.
  4. Kojení období.
  5. Arteriální hypotenze.
  6. Jaterní porfyrie.

Analgin se nedoporučuje při problémech s krevním tlakem

Lék je předepisován s opatrností lidem trpícím alkoholismem a dětem do tří měsíců.

Analgin se neužívá na bolesti žaludku, dokud lékař nezjistí příčinu jeho vzhledu.

Při intramuskulárním podání může způsobit podráždění pokožky. Aby se tomu zabránilo, měla by být použita dlouhá jehla..

Kompatibilita s jinými léky

Lékaři mohou doporučit kombinaci léku s jinými léky, které doplní a zesílí účinek Analginu.

U nachlazení doprovázeného horečkou určete:

  • s papaverinem - jako injekce;
  • s Suprastin a No-shpa - ve formě tablet;
  • s aspirinem a paracetamolem - ve formě tablet.
  • S difenhydraminem - ve formě tablet.

Analgin lze kombinovat s difenhydraminem ve formě tablet

Formulace snižují teplo a uvolňují stav pacienta. Kompatibilitu těchto léků prokázalo mnoho lékařů..

Analgin je součástí velké skupiny drog, mezi které patří slavné Tempalgin a Pentalgin.

Kombinace léku s jinými nenarkotickými analgetiky zvyšuje jejich toxické účinky na tělo.

Otázka odpověď

Na internetu existují protichůdné recenze týkající se této drogy. U pacientů, kterým je předepsáno analgetikum, proto vyvstávají otázky související s jeho užíváním..

Ovlivňuje Analgin srdce?

Analgetikum ovlivňuje práci srdce, pokud jej pijete nekontrolovatelně a ve velkých dávkách. V případě ischemické choroby a srdečního selhání se lék užívá pod neustálým dohledem lékaře..

Jak často můžete pít Analgin?

Droga se pije 2-3krát denně po dobu nejvýše 5 dnů. Jedna dávka je 0,25-0,5 g látky. Po 5 dnech se vstup provádí pod dohledem lékaře, pokud přínosy převyšují škodlivé účinky.

Zvyšuje Analgin krevní tlak?

Analgin není schopen zvýšit krevní tlak. Naopak, snižuje to. Neměli byste však používat tuto vlastnost léku při zvýšeném tlaku, protože účinek je krátkodobý..

Analgin v ampulích: můžete pít?

Pokud po ruce nejsou žádné tablety a není možné podat injekci, můžete Analgin vypít v ampulce. Je však třeba dodržovat dávkování, které se neliší od tablet..

Pokud stručně odpovíte na otázku, z čeho Analgin pomáhá, bude odpověď následující - odstraňuje bolest, ale lék neodstraňuje příčinu bolesti. Nepoužívejte samoléčbu a nekontrolovatelně pijte léky proti bolesti. Je lepší neztrácet čas a jít k lékaři, který diagnostikuje a pomůže vyřešit problém navždy.

Roztok, čípky, tablety "Analgin": návod k použití

"Analgin" je syntetické anestetické léčivo patřící do kategorie nenarkotických analgetik. Lék je předepsán jako antipyretikum a protizánětlivý prostředek pro různé anomálie. "Analgin" návod k použití předepisuje, aby se z bolesti hlavy, bolesti zubů a bolesti svalů.

Odrůdy a složení

Léčivo se vyrábí ve formě tablet, injekčního roztoku, čípků pro děti. Účinná látka metamizol sodný v tabletách je obsažena v objemu 500 mg, v čípcích - 100 nebo 250 mg, v roztoku 500 mg / ml. Pomocnými prvky, v závislosti na formě léku, jsou stearát vápenatý, cukr, škrob, mastek, voda, tuk. Návod k použití je součástí balení s drogou.

Farmakologické vlastnosti

Působení aktivního prvku je zaměřeno na potlačení aktivity enzymů, které se podílejí na reprodukci prostanoidů. Lék "Analgin", ze kterého pomáhá při různých bolestech, zastavuje oxidaci lipidů, zabraňuje syntéze bradykininů a volných radikálů. Kromě úlevy od bolesti je lék schopen snížit tělesnou teplotu a mít protikřečový účinek..

Účinek se dostaví 30 minut po užití tablet, nejvyšší výsledek je pozorován po 2 hodinách. Ve srovnání s lékem "Aspirin" je antipyretický účinek léku "Analgin" méně výrazný. Z hlediska tohoto indikátoru a stupně úlevy od bolesti je však před Ibuprofenem a Paracetamolem.

S čím Analgin pomáhá??

Lék je předepsán k odstranění bolestivých stavů, které se vyvíjejí z různých důvodů. Lék pomáhá při následujících typech bolesti:

  • zubní;
  • hlava;
  • menstruační;
  • jaterní nebo ledvinová kolika;
  • ischias;
  • aneuryzma aorty;
  • neuralgie;
  • vaskulární trombóza;
  • infarkt;
  • myalgie.

Lék se také užívá, když:

  • popáleniny;
  • zápal plic;
  • pásový opar;
  • ústřel;
  • pankreatitida;
  • zánět pobřišnice;
  • chorea;
  • artralgie;
  • revmatismus.

Analginové tablety pomáhají při horečnatých stavech způsobených kousnutím hmyzem, hnisavými a infekčními chorobami. Řešení je předepsáno ve vzácných případech, pokud není možné přípravek použít orálně. Injekce se podávají, když je to nutné k rychlému úlevě od horečky pacienta s nesnesitelnou bolestí po operaci. Svíčky "Analgin" pro kojence po roce se dávají na bolesti hlavy, bolesti zubů, popáleniny, myositidu, neuralgii.

Návod k použití

Tablety "Analgin" se pijí 2-3krát denně po 0,25 - 0,5 g. Můžete použít maximálně 2 tablety najednou. Denní dávka by neměla překročit 3 g. Injekce se podávají do žíly nebo svalu se silnou bolestí až 3krát denně, 0,25 - 0,5 g..

Dětem mladším než jeden rok jsou předepsány pouze intramuskulární injekce. Děti od jednoho do 4 let dostávají tablety najednou nejvýše 100 mg, až 5 ne více než 200 mg, od 6 do 14 let je nutné užít 200 až 300 mg. Lék by měl být užíván nebo injekčně podáván 2-3krát denně..

Rektální čípky pro děti se používají v dávce, která se stanoví v závislosti na věku:

  • Od šesti měsíců do roku - 100 mg.
  • 1-3 roky - 200 mg.
  • 4-7 200 - 400 mg.
  • 8-14 - 200 - 600 mg.

Po rektálním podání je nutný odpočinek.

Vedlejší účinek

Nevýhodou léčby přípravkem "Analgin" je možnost negativních reakcí těla. Největší nebezpečí spočívá v pravděpodobnosti vzniku agranulocytózy. Z tohoto důvodu mnoho zemí zakázalo užívání léků. Kromě toho jsou pozorovány následující nežádoucí účinky:

  • dysfunkce ledvin;
  • oligurie;
  • proteinurie;
  • trombocytopenie;
  • anurie;
  • kopřivka;
  • intersticiální nefritida;
  • snížení tlaku;
  • angioedém;
  • leukopenie;
  • anafylaktický šok (vzácný);
  • bronchospastický syndrom (vzácný).

Návod k použití „Analgin“ zakazuje použití:

  • individuální nesnášenlivost;
  • nemoci krve;
  • revmatický záchvat;
  • aspirinová triáda, astma;
  • selhání jater;
  • anémie;
  • dysmenorea;
  • 1 trimestr těhotenství;
  • leukopenie;
  • dysfunkce ledvin;
  • během kojení.

Při předepisování léků pro děti do 3 měsíců s prodlouženým příjmem alkoholu s renálními patologiemi je třeba postupovat opatrně. Stav pacienta by měl být monitorován při nízkém tlaku a nestabilním krevním oběhu.

Analogy a cena

Podle účinné látky jsou analogy léku "Analgin" léky "Baralgin", "Optalgin", podle mechanismu účinku - "Spazmolgon", "Akophil", "Tetralgin", "Antipyrin", "Revalgin". V lékárnách si můžete koupit tablety Analgin, jejichž cena začíná od 10 rublů. Za injekce musíte zaplatit 90 rublů, svíčky - 40 rublů.

Podmínky uvolnění a skladování

V řetězci lékáren jsou tablety Analgin vydávány bez lékařského předpisu. Nedoporučuje se užívat jej samostatně nebo používat na doporučení třetích stran..

Lék je uchováván v původním obalu, chráněn před slunečním zářením a vlhkostí, mimo dosah dětí, při teplotě nepřesahující 25 ° C. Doba použitelnosti tablet Analgin je 5 let. Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.

Názory pacientů

Recenze tablet Analgin zanechávají smíšené pocity. Někteří lidé drogu chválí za její účinnost. Mluví o rychlosti působení léku a jeho použití i při silné bolesti. Mnozí užívají lék bez lékařského předpisu na bolesti hlavy a bolesti zubů.

Kárají léky na vedlejší účinky. U tripy aspirinu způsobuje „Analgin“ otok nosohltanu. Komentáře lékařů hovoří o bezpečnosti léku při užívání 1–2 tablet k odstranění příznaků bolesti. Je lepší nedávat to dětem, ale užívat jemnější léky "Ibuprofen", "Paracetamol".

Jak zmírnit bolest žaludku s gastritidou: analgin a další léky proti bolesti

Typy bolesti s gastritidou

Chronická gastritida se projevuje mírnou bolestí v žaludku, která se objevuje během jídla nebo po jídle. Nejčastěji jsou krátkodobé. Pokud se gastritida zhorší po konzumaci nekvalitního jídla, alkohol, silná bolest mohou být doprovázeny zvracením, průjmem. Dochází k intoxikaci těla. Sliznice žaludku je poškozena, což způsobuje exacerbaci gastritidy.

Hořící nesnesitelná bolest je doprovázena žaludečním vředem a duodenálním vředem. Vyskytuje se na prázdný žaludek a v noci. Tupá bolest je charakteristická pro chronickou gastritidu nebo počáteční fázi vředu. Tyto příznaky jsou typické pro zánět dvanáctníku..

Bolest lokalizovaná uprostřed břicha naznačuje nízkou kyselost v žaludku. Hypokyselinová gastritida může být komplikována nesnášenlivostí mléčných výrobků, vajec. Ostrá rostoucí bolest je charakteristická pro nemoci:

  • kolitida;
  • pankreatitida - zánět slinivky břišní;
  • cholecystitida.

Silná řezná bolest, kterou člověk nemůže tolerovat, naznačuje průnik vředu do břišní dutiny. Podmínka vyžaduje urgentní hospitalizaci.

Seznam léků první pomoci

Existují léky se širokým spektrem účinku, které se užívají při jakékoli bolesti žaludku. Tyto zahrnují:

  • enzymy ke zlepšení trávení - pankreatin, kreon, mezim;
  • antispazmodika - No-Shpa, Drotaverin, Trimedat, Papaverin;
  • obalová činidla - Almagel, Phosphalugel;
  • absorbenty - Smecta, Novosmectin.

Je žádoucí mít jeden z léků každé skupiny v domácí lékárničce. Pokud člověk ví, co způsobuje žaludeční nepohodlí, je výběr léku na zmírnění příznaků mnohem jednodušší..

Bolest v žaludku je jedním ze znaků exacerbace gastritidy a dalších patologií trávicího traktu. Nemoc lze vyléčit, aniž by se stala chronickou, pokud podstoupíte léčbu předepsanou odborníkem.

Antispazmodika

Léky se používají k úlevě od silné bolesti při gastritidě způsobené křečemi. Spazmolytika jsou k dispozici ve formě tablet a roztoků. Svalstvo stěn žaludku po užití No-Shpy uvolňuje Drotaverina. Tento účinek vede k eliminaci křečí..

Pokud nemáte po ruce antispazmodické léky proti bolesti, můžete si vzít analgetikum. Léky v této skupině zahrnují:

  • Ibuprofen;
  • Analgin;
  • Spazmalgon.

Tyto léky se nedoporučují k úlevě od bolesti žaludku. Mohou dále poškodit sliznici gastritidy a zhoršit zánětlivý proces. Lze je vzít pouze v případě nouze..

Pokud je bolest pod žebry, vyzařuje do dolní části zad a ztěžuje dýchání, mluvíme o zánětu slinivky břišní. U akutní pankreatitidy se stav po užití antispazmodik nezlepší. Aktivní fáze tohoto onemocnění je léčena v nemocnici.

Papaverin

"Papaverin" je velmi často předepisován jako anestetikum pro gastritidu žaludku. Léčivo se vyrábí ve formě tablet, v ampulích a čípcích. Tento lék je schopen velmi rychle uvolnit hladké svaly, čímž zmírňuje bolestivé křeče. Lék se rychle vstřebává a jeho maximálního účinku se dosáhne po 30 minutách. Léčivá látka se vylučuje z lidského těla ledvinami.

Je třeba si uvědomit, že "Papaverin" má antihypertenzní vlastnosti, takže může způsobit ospalost. Nežádoucí účinky - malé závratě. Kontraindikací pro použití léku je alergie a patologie ledvin. Přípravek proti bolesti není předepsán dětem mladším 6 let a starším lidem.

Drotaverin

Exacerbace gastritidy je vždy doprovázena syndromem silné bolesti, takže léky proti bolesti žaludku by měly velmi rychle zmírnit bolest. Účinným prostředkem, který vám umožní zmírnit křeče hladkých svalů gastrointestinálního traktu v co nejkratší době, je „Drotaverin“:

  1. Při intravenózním podání se křečové bolesti zmírní během 1-2 minut.
  2. Tablety začnou působit do půl hodiny, doporučuje se je zapít velkým množstvím vody.

Nežádoucí účinky se mohou objevit, pokud je lék užíván po dlouhou dobu nebo v přítomnosti alergických reakcí. Může dojít k narušení činnosti gastrointestinálního traktu, dýchacího systému a centrálního nervového systému. Někdy se může objevit svědění.

No-Shpa

"No-Shpa" je nejoblíbenější lék na zmírnění bolesti při gastritidě. Obsahuje stejnou účinnou látku jako v Drotaverinu, ale prošel hlubším čištěním. Výsledkem je, že tablety s gastritidou mají méně vedlejších účinků..

No-shpa neovlivňuje přirozené reakce těla, nezpůsobuje ospalost, proto je povoleno použití osobami, které řídí vozidla. Dávka léku je předepsána individuálně, ale maximální množství léku denně by nemělo překročit 240 g.

Mebeverin

Účinný lék nové generace, snadno se vyrovná s bolestmi při gastritidě. Eliminuje křeče bez ovlivnění normální peristaltiky gastrointestinálního traktu. Lék lze používat s opatrností během těhotenství a kojení. Nemá prakticky žádné kontraindikace, kromě individuální nesnášenlivosti. K dosažení analgetického účinku stačí užit 1 tobolku ráno a večer. Během léčby mebeverinem stojí za to odmítnout řídit vozidla. Obchodní názvy: „Duspatalin“ a „Niaspam“.

Trimebutin

Je vynikajícím regulátorem peristaltiky střev a žaludku. Lék snižuje tlak v jícnovém svěrači, podporuje rychlejší vyprazdňování žaludku a zvyšuje střevní motilitu. Po požití se rychle vstřebává do krevního řečiště.

Tento lék je nepřijatelný pro léčbu gastritidy u dětí mladších tří let. Neměly by ho pít ani těhotné a kojící ženy..

Lékárna se prodává jako „Trimspa“ a „Trimedat“.

Enzymy

Pocit plného břicha je známkou gastritidy s nízkou kyselostí, pankreatitidy. Pokud tento příznak není vždy a je způsoben přejídáním, pomohou vám enzymové přípravky. Nedostatečná produkce sekreční tekutiny žlázami bude doplněna tabletami:

  • Pankreatin;
  • Slavnostní;
  • Vestal.

Léky zmírňují tupou bolest způsobenou tíhou v žaludku. Obsahují přírodní enzymy, které pomáhají jídlu trávit rychleji.

Antacida

K úlevě od bolesti se zvýšenou kyselostí, charakteristickou pro hyperkyselinovou gastritidu, pomohou léky, které snižují produkci sekreční tekutiny. Antacida neutralizují kyselinu chlorovodíkovou, eliminují nadýmání, zvyšují syntézu ochranného hlenu. V případě refluxu chrání epitel před účinky žlučových kyselin a lysolecithinu..

Seznam pilulek proti bolesti opilých gastritidou s vysokou kyselostí:

  • Maalox;
  • Rennie;
  • Gastal;
  • Mastek.

Pokud tyto léky nejsou po ruce, můžete si vzít sódu. Ve sklenici vody zřeďte 1 čajovou lžičku produktu. Soda není vhodná k trvalé léčbě, protože způsobuje mnoho vedlejších účinků.

Antacida jsou rozdělena do dvou kategorií: vstřebatelné a nevstřebatelné. Do první skupiny patří přípravky na bázi hydrogenuhličitanu sodného (jedlá soda), oxidu hořečnatého (pálená magnézie), vápníku a uhličitanu hořečnatého (Rennie, Tams). Tyto prostředky eliminují pálení žáhy a zmírňují bolest do 5 minut. Nevýhody sacích antacid:

  • krátkodobý účinek;
  • rychlá alkalizace kyselého prostředí vede ke zvýšení práce žláz, po 2-3 hodinách se může zhoršit pálení žáhy.

Nedoporučuje se užívat léky na bázi sloučenin vápníku před spaním. Vzhledem k tomu, že člověk nejí jídlo, hromadí se žaludeční šťáva a jí žaludeční výstelku..

Neabsorbovatelné léky proti bolesti způsobené kyselinou chlorovodíkovou obsahují soli hliníku, hořčíku a křemíku. Začnou pracovat 10-15 minut po užití. Účinek této skupiny antacid trvá 2,5-3 hodiny.

Přípravek Phosphalugel byl vytvořen na bázi soli hliníku a kyseliny fosforečné. Zvláštností léku je, že při užívání nedochází k alkalizaci žaludečního prostředí, není narušena sekvence fyziologických procesů.

Kombinované léky na bolest žaludku s gastritidou s vysokou kyselostí kombinují vlastnosti antacid a absorbentů. Výhodou je také obklopující efekt. Po jejich požití je sliznice chráněna před expozicí jídlu. Potahové přípravky obsahují účinné látky - hydroxid hořečnatý a algeldrat.

Tablety a suspenze proti bolesti žaludku s kombinovaným účinkem:

  • Maalox;
  • Gastal;
  • Almagel;
  • Altacid.

Při refluxní gastritidě se léky předepisují v kombinaci aktivních prvků na bázi hliníku, hořčíku a křemíku. Druhá skupina antacid kombinuje sodík, vápník a adstringenty (algináty). Takové léky se užívají, když je bolest žaludku s gastritidou spojena s házením obsahu z dvanáctníku do horního gastrointestinálního traktu. Házení žluči a enzymů doprovází hořkost v ústech, pálení v krku.

Léky proti bolesti s přídavkem alginátu vytvářejí mechanickou bariéru, která brání střevnímu obsahu ve vstupu do žaludku a jícnu. Mezi účinné léky na refluxní gastritidu patří:

  • Topalkan;
  • Gaviscon.

Tyto léky se také používají k léčbě akutních žaludečních a duodenálních vředů..

Pokud se žaludeční nepohodlí kombinuje se zvýšenou tvorbou plynu, volí se nadýmání, léky proti bolesti s karminačním účinkem. Takové léky obsahují složky: hořčík, hliník, simethikon. Ochranné známky antacid, které zabraňují nadýmání: Almagel Neo, Gestid, Relzer.

Pokud je antacidum pro léčbu bolesti zvoleno správně, pomůže nejen zmírnit bolest, ale také odstranit její příčinu..

Antiemetika

Nevolnost a zvracení s gastritidou se objevují po konzumaci tučných jídel, sladkostí, alkoholu. K odstranění těchto příznaků se užívají prokinetika:

  • Motilium;
  • Cerucal;
  • Tonakan.

Normalizují pohyblivost gastrointestinálního traktu, pomáhají zmírnit tíhu po těžkém jídle. Nevolnost může být způsobena nejen chronickými gastrointestinálními chorobami, ale také střevními infekcemi..

Intoxikace se odstraňuje komplexem léků. Pro obnovení rovnováhy voda-sůl je dodržován pitný režim. Pijí vodu několik doušků každých 10 minut. Velký jednorázový příjem tekutin může zvýšit zvracení. Je lepší pít vodu střídavě s roztokem Regidronu. Tento léčivý přípravek obsahuje sloučeniny solí, které pomáhají obnovit gastrointestinální trakt po opakovaném zvracení a průjmu.

K odstranění toxinů se užívají absorbenty - aktivní uhlí (1 tableta na kg hmotnosti) nebo Smecta.

Antibiotika

U chronické bolesti žaludku způsobené gastritidou se obvykle předepisuje kombinace léků. V 90% případů je zánět a v důsledku toho bolest v epigastrické oblasti vyvolána mikroorganismem Helicobacter pylori. V důsledku své vitální činnosti se produkují toxické látky, které narušují kyselost žaludku..

K léčbě helikobakteriózy jsou léky na bázi klarithromycinu a amoxicilinu předepsány v kombinaci s jedním z inhibitorů protonové pumpy (Omeprazol). Antibakteriální látky v tomto případě bojují proti příčině zánětu - patogenní bakterii. Po jeho zničení bolesti projdou.

Anticholinergika pro gastritidu

Vzhledem k tomu, že léky proti bolesti a antacida nejsou vždy schopny účinně zmírnit bolestivé syndromy, přidávají se k léčbě chonolytika, která blokují nervové receptory. Kromě toho snižují křeče a sekreci sliznice. Díky všestrannosti léků jsou u této nemoci nenahraditelní.

Gastrocepin

Lék působí selektivně na sekreční aktivitu žaludečních žláz. Blokuje řadu receptorů v žaludku a snižuje bolest. Lék lze použít k léčbě těhotných a kojících žen, při onemocněních jater a ledvin. Jeho penetrace krví je extrémně nízká, což ho činí bezpečným. Lék lze užívat v kombinaci s jinými protizánětlivými léky. Gastroenterolog nebo terapeut má právo předepsat lék.

Můžete si vzít tabletu "Gastrocepin" se zvýšenou bolestí mezi jídly, pravidelně před jídlem.

Gangleron

Kromě účinného zmírnění bolesti lék zvyšuje motorické funkce. Používá se v kapslích nebo jako injekce.

Platyphyllin

Používají se různé dávkové formy - kapky, injekce, tablety.

Gastrozem

Snižuje funkčnost žaludku a produkuje kyselinu, hlavní příčinu bolesti. Chcete-li dosáhnout pozitivních výsledků, užívejte jej nejméně 2 týdny.

Histodil

Podobný účinek má na gastrozem, blokuje cholinergní receptory. Používá se v noci nebo během jídla.

Analgin: popis léku

Analgin má analgetický, antipyretický a slabý protizánětlivý účinek. Je dobře a rychle absorbován z gastrointestinálního traktu, což zajišťuje rychlý vývoj klinického účinku. Akce se rozvíjí během 20-40 minut po požití.

Lék se prodává ve formě tablet, injekčních roztoků a rektálních čípků. Dávkování - od 50 do 500 miligramů účinné látky v jedné tabletě (čípky). Před použitím analginu si nezapomeňte přečíst pokyny, zejména část s nežádoucími účinky.

Stejně jako většina léků není analgin schopen léčit. Je opodstatněné užívat drogu pouze v naléhavých případech, pro symptomatické nebo jednorázové použití. Dlouhodobé užívání přehlušuje příznaky onemocnění, komplikuje diagnózu a vyvolává nové onemocnění.

Analgin se dobře a rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu, což zajišťuje rychlý rozvoj klinického účinku

Přiřaďte analgin perorálně, intramuskulárně nebo intravenózně. Uvnitř po jídle. Dávka pro dospělé - 0,25-0,5 g 2-3krát denně; s revmatismem - až 1 g třikrát denně. Děti uvnitř - 5–10 mg / kg 3–4krát denně Intramuskulárně nebo intravenózně (se silnou bolestí) vstříkněte dospělým 1–2 ml 50% nebo 25% roztoku 2–3krát denně; ne více než 2 g denně. Děti se podávají v dávce 0,1-0,2 ml 50% roztoku nebo 0,2-0,4 ml 25% roztoku na 10 kg tělesné hmotnosti. Nepoužívejte subkutánně, protože je možné podráždění tkáně. Vyšší dávky pro dospělé uvnitř: jednotlivé - 1 g, denně - 3 g; intramuskulárně a do žíly: jednotlivé - 1 g, denně - 2 g.

Při použití analginu (zejména po dlouhou dobu) je možné potlačit krvetvorbu (granulocytopenie / pokles obsahu granulocytů v krvi /, agranulocytóza / absence granulocytů v krvi /), proto je nutné pravidelně provádět krevní testy.
Jsou popsány případy alergických reakcí po podání analginu a anafylaktický (alergický) šok po intravenózním podání léku. Lék je kontraindikován v případě přecitlivělosti (kožní reakce atd.), Bronchospasmu (zúžení průdušek průdušek), poruch hematopoézy.

Pokud nemáte po ruce antispazmodické léky proti bolesti, můžete si vzít analgetikum. Léky v této skupině zahrnují: Ibuprofen; Analgin; Spazmalgon.

Hlavní účinnou látkou těchto léčiv je metamizol sodný. Při dlouhodobém užívání způsobuje analgin mnoho komplikací, většina z nich je spojena s expozicí leukocyty - bílými krvinkami. V extrémních případech vede analgin k agranulocytóze - vážnému poškození imunity. Všechny léky obsahující metamizol sodný jsou závažné alergeny.

Nejzávažnějšími možnými reakcemi na analgin jsou anafylaktický šok, bronchospastický syndrom, toxická epidermální nekrolýza nebo Lyellův syndrom (strašně nepříjemná věc: teplota stoupá, objevuje se vyrážka a kůže se začíná odlupovat). Mějte na paměti, že analgin silně poškozuje sliznici gastrointestinálního traktu. Proto musíte pít analgin během jídla nebo po jídle. Pokud systematicky užíváte analgin - jednu nebo dvě tablety denně po dobu jednoho měsíce - můžete způsobit vážné poškození zdraví.

Tyto léky se nedoporučují k úlevě od bolesti žaludku. Mohou dále poškodit sliznici gastritidy a zhoršit zánětlivý proces. Lze je vzít pouze v případě nouze..

Popis

Analgin má analgetický účinek. Existují další farmakologické účinky - protizánětlivé, antipyretické. Pro zmírnění zánětu se však Analgin používá zřídka; v takových případech se používají účinnější léky..

Jak moc lék pomáhá? Účinek léčiva se projevuje 30 minut po jeho aplikaci.

Analgin je určen k úlevě od bolesti a horečky. Je důležité si uvědomit, že účinnější léky - narkotické léky - se zbavují velmi silné bolesti..

Nejpravděpodobnějším rozhodnutím by však bylo navštívit lékaře a podstoupit vyšetření, a ne pravidelně užívat analgin. Je důležité identifikovat a odstranit příčinu bolesti..

Pomáhá analgin léčit nemoci? Tento lék samozřejmě neléčí hypertenzi, hnisavý zánět středního ucha, bolest v krku a mnoho dalších stavů není odstraněno. Lék pomáhá zbavit se pouze nepříjemného příznaku, ale ne z příčiny onemocnění.

Lék se používá v případech, kdy je nutná rychlá akce. Složky se snadno rozpouštějí a vstřebávají, což vysvětluje okamžitý účinek, který se vyvíjí v důsledku užívání drogy. V těle se za krátkou dobu dosáhne vysoké koncentrace účinné látky. Vzhledem k dobré rozpustnosti léčiva je povoleno parenterální podání. Analgin a všechny léky, ve kterých je přítomen, jsou velmi populární.

Indikace pro použití

Podle pokynů k použití je analgin indikován pro:

  • Bolesti hlavy, zubů, neurogenní a menstruační bolesti;
  • Kolika různého původu;
  • Horečné podmínky;
  • Akutní zánětlivé procesy;
  • Zranění a v jiných situacích.

Pomůže analgin při bolestech břicha? Ano, pomůže to, ale to neznamená, že při sebemenším nepohodlí v břišní dutině jej musíte vypít co nejdříve.

Nejprve metamizol maže klinický obraz a pokud skutečně existuje závažná patologie vnitřních orgánů, bude pro lékaře mnohem obtížnější stanovit správnou diagnózu..

Zadruhé, protože analgin je neselektivní blokátor cyklooxygenázy, má extrémně negativní účinek na fungování gastrointestinálního traktu. Cyklooxygenáza se podílí na syntéze nejen zánětlivých prostaglandinů, ale také látek, které chrání sliznici žaludku a střev před agresivním působením kyseliny chlorovodíkové.

Jak se přihlásit

Nestačí vědět, z čeho pomáhají analginové tablety a jiné formy; je důležité umět je používat. Lék se používá intravenózně, intramuskulárně a pro vnitřní použití. Optimální dávka se stanoví s přihlédnutím k intenzitě bolesti, horečce a reakci těla na složky obsažené v léku.

Analgin-chinin

Analgin-chininové tablety se užívají po jídle, aniž by došlo k narušení jejich integrity. Zapijte velkým množstvím tekutiny. Doporučená jednotlivá dávka pro dospělého je 0,25-0,5 g léku, frekvence užívání je 2-3krát denně. Při revmatismu je povoleno zvýšení dávky léku na 1 g s frekvencí užívání - 3krát denně. Děti se injikují intravenózně v dávce 5-10 mg léčiva na kilogram tělesné hmotnosti. Je povoleno používat lék až 3-4krát denně..

Injekce

Pokud je bolest silně vyjádřena, u dospělých se lék vstřikuje do svalů, žíly. Injekce se podávají 2-3krát denně s použitím 1-2 ml roztoku. Maximální denní dávka je 2 g. Pokud se dítěti podá 25% roztok, odebere se 0,2 až 0,4 ml léčiva na 10 kilogramů tělesné hmotnosti. Když je koncentrace roztoku 50%, jeho množství se sníží na 0,1-0,2 ml.

Subkutánní podání se neprovádí kvůli riziku podráždění tkání. Maximální jednotlivá dávka léčiva pro vnitřní použití dospělým je 1 g, denní dávka je 3 g. Pro injekci do žíly a svalu je k dispozici jednorázová dávka 1 g a denní dávka 2 g..

Tablety pro děti a starší lidi

Dětem do 14 let je předepsáno 8 - 16 mg / kg, pokud je nutné snížit tělesnou teplotu - 10 mg / kg. U pacientů starších 15 let s hmotností vyšší než 53 kg je poskytována jedna dávka léku nejvýše 1 g. Pokud se požadovaný účinek neobjeví, frekvence užívání léku v maximální jednotlivé dávce se zvýší na 4krát denně..

Starší pacienti vyžadují menší množství léku, protože k eliminaci metabolitů může docházet pomaleji. V případech, kdy ledviny plně neplní své funkce, je narušena clearance kreatininu, také se nedoporučuje používat vysoké dávky léku. Stejná doporučení platí pro pacienty se sníženou funkcí jater a ledvin. Pokud plánujete použít lék na krátkou dobu, nemusíte snižovat dávku..

Není povoleno dlouhodobě používat výrobek. U ostatních pacientů s dlouhodobou léčbou se doporučuje pravidelný krevní obraz, včetně počtu leukocytů.

U dítěte ve věku 10–14 let s hmotností 32–53 kg je poskytována vždy jedna tableta s obsahem 500 mg účinné látky. Neužívejte více než čtyři tablety denně.

Dospělí

Pacienti starší 15 let s tělesnou hmotností nejméně 53 kg užívají 1–2 tablety najednou, tj. Od 500 do 1 000 mg, avšak ne více než 8 tablet denně, což odpovídá 4 000 mg účinné látky.

Formulář vydání

Nejčastěji používaný lék je ve formě tablet. Standardní dávka účinné látky sodné soli metamizolu v jedné tabletě je 500 mg. V prodeji je také lék obsahující 50, 100, 150 mg účinné látky. Do kompozice se dále přidá stearát vápenatý, bramborový škrob. Mezi pomocné přísady patří práškový cukr, mastek.

Protože je Analgin dokonale rozpustný ve vodě, používá se ve formě injekčních roztoků (25, 50%). Produkt je k dispozici v ampulích o objemu 1 a 2 ml.

Lék je také dostupný ve formě prášku.

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Užívání metamizolu proti bolesti břicha a v jiných situacích je často doprovázeno bolestmi hlavy, poklesem krevního tlaku, palpitacemi a poklesem tělesné teploty. Mezi další hrozivé vedlejší účinky patří:

  • Agranulocytóza nebo pokles hladiny segmentovaných leukocytů (neutrofilů) v krvi na kritické hodnoty, což vede k závažným infekcím;
  • Trombocytopenie a spontánní krvácení, včetně krvácení do vnitřních orgánů;
  • Kolaps nebo prudký pokles krevního tlaku na 90/60 mm Hg. a níže;
  • Poškození ledvin;
  • Alergické reakce (od kopřivky a bronchospasmu po anafylaktický šok a toxickou epidermální nekrolýzu, vyžadující urgentní hospitalizaci na jednotce intenzivní péče).

V tomto ohledu je zakázáno užívat analgin osobám náchylným ke krvácení (včetně spontánních modřin na kůži), trpících onemocněním jater a ledvin, gastrointestinálními poruchami a bronchiálním astmatem.

U dětí je užívání metamizolu sodného spojeno s vysokým rizikem Rayova syndromu - akutního selhání jater s organickým poškozením mozku..

Během těhotenství a kojení je zakázáno užívat analgin..

Jak se mění tlak při užívání léku

Pomáhá analgin v případech, kdy je snížen krevní tlak? Droga ovlivňuje krev, protože mnoho lidí si myslí, že pomůže při zvýšení tlaku. Ve skutečnosti složky léčiva snižují krevní tlak, proto je pro hypotonické pacienty lepší zvolit jiný lék nebo použít Analgin velmi zřídka a v minimálním množství.

Pokud jde o hypertoniky, lék se nepoužívá jako prostředek ke snížení krevního tlaku. Pod vlivem složek léčiva se krevní tlak mění nevýznamně, znatelný výsledek je pozorován pouze při pravidelném užívání analginu. Ale protože je zakázáno pravidelně užívat léky a nepatří k nejúčinnějším prostředkům určeným k řešení takového problému, není tato možnost léčby poskytována..

Analginovy ​​analogy

K léčbě příčin bolesti břicha by měl být analgin nahrazen myotropními spazmolytiky - drotaverin, papaverin, mebeverin a další.

Pokud je bolestivý syndrom způsoben osteochondrózou, meziobratlovou kýlou, neuralgií nebo pásovým oparem, je přípustné použít jiné nesteroidní protizánětlivé léky s výrazným analgetickým účinkem (například nimesulid a ketorol).

Analgin je jedním z nejúčinnějších léků proti bolesti. Droga patří k narkotickým analgetikům, lékům, které snižují závažnost bolesti, ale neovlivňují psychiku. Co je analginová droga, s čím tento lék pomáhá? Přečtěte si základní informace o léku a zjistěte, kdy může být použit bez velkého poškození těla.

Mohu pít analgin na gastritidu

Léky, které mohou zmírnit podráždění sliznice, pomohou zmírnit bolest při gastritidě. V případě syndromu silné bolesti se používají anticholinergika, analgetika nebo antispazmodika. Je však třeba mít na paměti, že mohou zhoršit patologický stav gastrointestinálního traktu, proto by při gastritidě měli být společně s těmito léky užívány gastroprotektory.

WHO má negativní přístup k užívání analginu v lékařské praxi, protože negativně ovlivňuje hematopoetický systém, játra a ledviny. Doporučuje se užívat analgin příležitostně, pouze pokud jsou jiné léky proti bolesti neúčinné. Analgin se obvykle užívá po jídle k úlevě od akutní nebo bolestivé bolesti.

Avšak analgin má stále některé výhody. Nejprve je to výrazný analgetický účinek a přítomnost rychle působící lékové formy. Analgin lze použít jako roztok pro intramuskulární nebo intravenózní podání. Kromě toho je lék velmi cenově dostupný: tablety stojí asi 2 až 5 rublů.

V poslední době se jmenování analginu pro gastritidu zřídka provádí kvůli jejich širokému spektru účinku. Gastroenterologové upřednostňují zahrnutí Mebeverinu a Duspatalinu do terapeutických režimů, které selektivně uvolňují pouze svaly hladkého svalstva gastrointestinálního traktu..

Pokud je pacientovi diagnostikována exacerbovaná gastritida, postupující na pozadí ostré bolesti, je možné použít narkotická analgetika - Omnopon, Morphine, Promedol. Protizánětlivé nesteroidní léky se používají při léčbě žaludečních onemocnění pouze ve výjimečných případech. Mohou ulcerovat sliznice, což často způsobuje gastritidu u lidí, kteří nekontrolovatelně užívali NSAID..

Analgin je velmi starý lék ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků, jejichž aktivní složkou je metamizol sodný.

Mechanismus účinku tohoto léku je nevybíravá blokáda enzymu cyklooxygenázy, hlavního enzymu podílejícího se na tvorbě prostaglandinů.

Tyto látky zprostředkovávají a zesilují zánětlivý proces, přitahují další imunitní buňky do místa zánětu a zvyšují tělesnou teplotu.

Je velmi nedoporučuje používat analgin pro bolesti břicha. Navíc by měl být zcela vyhozen z domácí lékárničky, protože metamizol má řadu závažných nežádoucích jevů, z nichž mnohé bezprostředně ohrožují život a zdraví pacienta (v západních zemích se analgin nepoužívá již několik desetiletí). Je přísně zakázáno dávat analgin dětem..

Lidové léky na úlevu od bolesti

Recepty tradiční medicíny samozřejmě nejsou schopné ulevit člověku od nesnesitelných bolestí charakteristických pro gastritidu různé etiologie. Ale v některých případech, když nejsou k dispozici žádné léky, přijdou na pomoc lidové léky. Dostal jsem od pacientů i lékařů mnoho pozitivních ohlasů na brambory, respektive na jejich šťávu.

Chcete-li získat bramborový džus, musíte zeleninu oloupat z kůže. Rozemlejte ji na jemném struhadle a šťávu vytlačte sítkem nebo gázou. Konzumujte přímo během bolesti žaludku.

Tento recept na tradiční medicínu se používá i na gastrointestinální vředy. Bramborový džus na gastritidu a další problémy s gastrointestinálním traktem obalí poškozenou sliznici, uklidní ji a zmírní akutní bolest.

Kromě tohoto léku se používají bylinné infuze (například heřmánek). Lněné semínko, rakytníkový olej, propolis a mumie se osvědčily. Mnozí také dávají přednost ošetření zelím nebo jitrocelem..

Kyselinová úleva od bolesti

Úkolem léčby gastritidy s vysokou kyselostí je snížit intenzitu bolestivého syndromu. Tento směr v léčbě žaludeční patologie je přední.

K úlevě od bolesti v překyseleném stavu se používají anestetické skupiny léků:

  • Obálka.
  • Antacida.
  • Inhibitory protonové pumpy.
  • Gastroprotektory.

Povlakové přípravky

Potahové přípravky obsahují v chemickém složení řadu látek, které při interakci s vodou vytvářejí koloidní sloučeniny a vytvářejí na povrchu sliznice speciální ochranný film, který chrání nervové receptory před podrážděním.

Příjem těchto léčivých látek je indikován pro akutní nebo chronickou gastritidu různé etiologie. Příklady léčivých látek jsou Almagel, Phosphalugel, Maalox. V kombinaci s obalovými léky jsou často předepisována antispazmodika.

Almagel

Lék se nejčastěji doporučuje pro gastritidu, aby se odstranila bolest v břiše. Maalox a Almagel Neo slouží jako analogie pro princip akce. Látka se používá pro gastritidu s vysokou kyselostí. Vyrábí se jako suspenze, mezi jídly se pije speciální odměrkou, aby se uklidnila bolest a pálení žáhy.

Hlavní výhodou léku je skutečnost, že při interakci s kyselinou v žaludku netvoří oxid uhličitý a nezpůsobuje nadýmání a plynatost u pacienta. Skupina léků má nízkou toxicitu, bezpečnou při užívání během těhotenství nebo kojení..

Ošetřující lékař doporučí nejvhodnější terapeutické dávkování léku k eliminaci bolesti. Aby se lék užíval správně, je třeba před užitím lahvičku důkladně protřepat. Suspenze bude homogenní. Indikace pro přijetí jsou akutní nebo chronická gastritida, peptický vřed, ezofagitida.

Nedoporučuje se užívat lék dětem do jednoho měsíce věku, pacientům s Alzheimerovou chorobou, akutním nebo chronickým selháním ledvin..

Anticholinergní léky

Standardní antacida a léky proti bolesti nejsou vždy účinné při akutní bolesti žaludku. K léčbě jsou vhodné další farmakologické skupiny léčiv, zejména anticholinergika a antispazmodika.

V praktické medicíně se používají léky Buscopan, Gastrocepin, Aprofen.

Gastrocepin

Lék patří do anticholinergní skupiny, působí selektivně na sekreční aktivitu žaludečních žláz. Blokuje řadu receptorů v žaludku a snižuje bolest. Lék lze použít k léčbě těhotných a kojících žen, při onemocněních jater a ledvin. Jeho penetrace krví je extrémně nízká, což ho činí bezpečným. Lék lze užívat v kombinaci s jinými protizánětlivými léky. Gastroenterolog nebo terapeut má právo předepsat lék.

Pokud se bolest mezi jídly zvyšuje, můžete si vzít tabletu s obsahem gastrocepinu, užívejte ji pravidelně před jídlem.